TÜRKÇE ENGLISH DEUTSCH
 
 
 
Bilsa Kalıp San. ve Tic. Ltd. Şti. Kurumsal - Bilsa Kalıp San. ve Tic. Ltd. Şti. Hizmetler - Bilsa Kalıp San. ve Tic. Ltd. Şti. Ürünler - Bilsa Kalıp San. ve Tic. Ltd. Şti. Kalite - Bilsa Kalıp San. ve Tic. Ltd. Şti. Referanslar - Bilsa Kalıp San. ve Tic. Ltd. Şti. Foto Galeri - Bilsa Kalıp San. ve Tic. Ltd. Şti. İletişim - Bilsa Kalıp San. ve Tic. Ltd. Şti.
MIM / PIM Metal Enjeksiyon


1920 ler den bu güne enjeksiyon kalıplama yöntemi geleneksel plastik uygulamalarının yanı sıra metal ve seramik tozlarına da uygulanarak kaplama teknolojisi geliştirilmektedir.

Metal tozlarına uygulanan bu yeni teknoloji toz metal enjeksiyon kalıplama (MIM) olarak bilinir. El aletleri, optik, tıp, savunma sanayi, tekstil,elektronik ve otomotiv gibi günümüzün kitlesi imalat sektörlerine hizmet vererek sürekli gelişme gösteren bir endüstri halindedir. MIM teknolojisi karmaşık ve zor parçaların en ufak ayrıntılarına kadar ve yüksek miktarlarda üretilmesini gerektiren durumlarda diğer imalat yöntemlerine göre avantaj taşımaktadır.

Yüksek yüzey kalitesi,dar ölçü toleranslarını karşılayabilme kabiliyeti,yüksek yoğunluk nedeniyle üstün malzeme mekanik özellikleri çeşitli malzemelere uygulanabilirlik ,seri imalata yatkın proseslere,malzeme tasarrufu sağlayan dizayn ve imalat operasyonları,talaşlı imalatı ortadan kaldıran ve geri dönüşüm açısından gelişmiş uygulamaları ve hepsinden öte maliyet avantajı MIM teknolojisinin diğer üretim metotlarına göre başlıca üstünlükleridir.

       Mükemmel yüzey pürüzlülüğü
       Gözeneksiz yapı
       Yüksek Performans
       Yüksek yoğunluk (%93-99)
       Kompleks geometriler

 
Mekanik Özellikler ve Boyutsal Hassasiyet
MIM Prosesi
Anasayfa   |   Kurumsal   |   Hizmetler   |   Ürünler   |   Kalite   |   Referanslar   |   Foto Galeri   |   İletişim
Bilsa Kalıp San. ve Tic. Ltd. Şti. Site Created By Netürk Copyright 2013 © Her hakkı saklıdır